Якщо не iPhone, то що?

          Пристрій iPhone від Apple де-факто давно став еталоном сучасного смартфона. Однак що робити, якщо вам хочеться якісно виділятися з натовпу смартфонолюбителів?

Sony Xperia Z3: з ним - хоч у ванну

Sony, Sony Xperia, Sony Xperia Z3

         Новий флагман Sony - це просто вкрай якісний пристрій, який, як і iPhone 6, існує у двох версіях, великій та маленькій. Розміри дисплеїв також можна порівняти: Z3 Compact оснащується 4,6-дюймовим екраном, звичайний Z3 - 5,2-дюймовим (у iPhone це 4,7 і 5,5 дюймів).

          Разом з тим апарати отримали саму топову начинку, скляні корпуса, 20-мегапіксельні камери і, що традиційно для Sony, вологозахист. З Xperia можна без побоювання пірнати в басейн та йти до ванної.

Vertu Aster: дорогий та пафосний

Vertu, Vertu Aster

          Смартфон від Apple зараз є у кожного другого. А Sony в ціновому плані демократичніші, і з натяжкою їх можна навіть віднести до розряду «пролетарських» пристроїв. Інша справа Vertu - такий апарат ви точно не побачите в руках у студента або домогосподарки. Причому для його покупки вже не потрібно витрачати цілий статок, що можна порівняти з вартістю новенької іномарки: нещодавно компанія представила «доступний» смартфон Vertu Aster, ціни на який починаються всього від € 4900. За такі гроші навіть нову «Ладу» купити не можна. А Vertu - будь ласка.

          За ці гроші покупець зможе отримати пристрій з титановим корпусом, покритим шкірою, 4,7-дюймовим FullHD-дисплеєм, 13-мегапіксельною камерою та топовим процесором Qualcomm Snapdragon 801.

Caterpillar Cat B15Q: працювати буде завжди і скрізь

Caterpillar, Caterpillar Cat B15Q

          Повна протилежність Vertu - смартфони Caterpillar. Вони настільки ж суворі, наскільки сувора і будівельна техніка від цієї компанії. Смартфон Caterpillar можна впускати з крана Caterpillar, переїжджати бульдозером Caterillar та закопувати екскаватором Caterpillar - він все одно буде працювати. У всякому разі, повинен.

          Сама остання модель, Cat B15Q, працює на Android 4.4. Характеристики його не можна назвати видатними: 4-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 800 х 480 пікселів, 5-мегапіксельна камера та 4-ядерний процесор MediaTek з тактовою частотою 1,3 ГГц. Але начинка в цьому смартфоні все ж не головне.

ASUS Padfone S: ще більший екран

ASUS, ASUS Padfone, ASUS Padfone S

         Компанія Apple позиціонує iPhone 6 Plus частково як смартфон для тих користувачів, яким хотілося великий екран, але планшет не потрібен. Позиціонування ASUS Padfone S же кардинально інше: цей пристрій для тих, кому потрібен і смартфон, і планшет. Причому без компромісів. Тому що це дійсно і смартфон, і планшет.

          Основний пристрій в зв'язці все ж смартфон. В ньому знаходиться вся начинка: процесор Qualcomm Snapdragon 801, 2 ГБ оперативної пам'яті і 13-мегапіксельна камера. Планшет же - це всього лише «болванка» з акумулятором і власним 9-дюймовим дисплеєм. В цю «болванку» смартфон і вставляється, після чого планшетом можна користуватися, не відриваючись від розпочатих справ.

Blackberry Passport: не схожий ні на що інше

Blackberry, Blackberry Passport

          А ось це дійсно смартфон, який не схожий ні на який інший, - Blackberry Passport. Назву свою він отримав через те, що у нього дійсно розміри стандартного паспорта. Але примітний він не цим. Головна його «фішка» - це фізична клавіатура, яка цілком виступає в ролі тачпада. Нею можна друкувати, а можна просто ковзати по ній пальцем і тим самим управляти курсором. Екран тут теж нестандартний - це квадратна панель з діагоналлю 4,5 дюйма та роздільною здатністю 1440 х 1440 пікселів.

        Працює пристрій на власній операційній системі, Blackberry OS. Не варто лякатися нестачі додатків - система підтримує запуск програм для Android. По начинці тут все як і в інших флагманів: процесор Qualcomm Snapdragon 801, 13-мегапіксельна камера і 3 ГБ оперативної пам'яті. Але все ж купують Blackberry не через начинки, а через те, що це Blackberry.