Як обрати ноутбук?

       Незважаючи на потужний натиск планшетів та смартфонів, ноутбуки, залишаючись найпотужнішими та найзручнішими серед всіх інших мобільних комп'ютерів, вони як і раніше користуються популярністю серед багатьох користувачів. Ринок пропонує різноманітні моделі. Як знайти найкращу? Вибираючи ноутбук, слід звернути увагу на багато параметрів.

Ноутбук, как выбрать ноутбук, выбираем ноутбук

          Почнемо з операційної системи та діагоналі екрану.

          1. Платформа

          Більшість представлених на ринку ноутбуків використовує одну з трьох операційних систем: Crome OS, Windows 8.1, Apple OS X Yosemite. Crome OS встановлюється на найдешевші та легкі моделі, такі як 11,6-дюймовий Acer С720 і Cromebook 14.

ОС, платформа, операционная система, Crome OS, Windows 8.1, Apple OS X Yosemite

         Операційна система хромбуків побудована на базі Linux, відрізняється простотою і безпекою, але одночасно - обмеженими можливостями. Незважаючи на те що його інтерфейс нагадує традиційні «вікна», практично єдиним додатком, доступним користувачеві, є браузер Chrome і хмарні ресурси Google.

          Доступні хромбукам нечисленні офлайнові програми працюють нестабільно, але якщо головне для користувача - серфінг в Мережі, пошта, соціальні мережі та онлайн-покупки, то вибір ноутбука з Crome OS - правильне рішення.

          Ноутбуки з операційною системою Windows 8.1, як правило, дешевше Маків, але на відміну від останніх, можуть бути обладнані сенсорним екраном. Конструктивно деякі з них впритул наближаються до планшетів, працюючи при цьому зі справжніми потужними додатками. Далеко не всім користувачам подобається інтерфейс Windows 8.1 без звичного меню Пуск. Але його можна повернути на місце за допомогою утиліт і налаштувань, що робить «вісімку» дуже схожою на Windows 7.

         На відміну від Microsoft, Apple надає перевагу не універсальності та різноманітності, а простоті системи та стабільній роботі додатків. В MacBook Air і MacBook Pro встановлена операційна система OS X Yosemite, в якій легше орієнтуватися, ніж у Windows. Маки традиційно перевершують інші ноутбуки по дизайну і зручності користування. Біда їх в одному - у високій ціні.

           2. Дисплей

          Чим більше дисплей, тим зручніше працювати з ноутбуком, але при цьому страждає мобільність, збільшуються розміри і вага комп'ютера. Таким чином, розмір дисплея ноутбука визначає допустимі для користувача співвідношення між зручністю та мобільністю.

дисплей, диагональ дисплея, диагональ ноутбука

          Самі тонкі і легкі системи володіють екранами розміром 11-12 дюймів. Зазвичай такі ноутбуки важать 1,1-1,6 кг. Вони не надто обтяжать в дорозі, але їх тісна клавіатура для багатьох незручна. Вага ноутбуків з екраном 13-14 дюймів не перевищує 2 кг. Їх як і раніше легко тримати на колінах, але при цьому клавіатура значно просторіше.

         Найпопулярніший розмір екрану - 15 дюймів. Такі ноутбуки важать 2,2-3 кг. Трохи важкувато, якщо користувачеві необхідно постійно бути в русі, але для рідкісних поїздок та переміщень в межах квартири від робочого столу до дивана - цілком нічого.

          Завдяки розмірам, ноутбуки з екраном 17-18 дюймів здатні надати користувачеві самі продуктивні обчислювальні потужності. Їм цілком «до снаги» круті іграшки, великі бази даних і «важкі» графічні додатки. При цьому вага пристрою зазвичай перевищує 3,2 кг. Гідна заміна настільним системам, хоча рідко у кого виникає бажання тягати з собою такий ноутбук без крайньої необхідності.

        Операційна система і розмір екрану - не єдині важливі параметри ноутбука. Його здатність до обробки даних ув'язана з характеристиками комплектуючих, автономність багато в чому залежить від ємності батареї, а зручність роботи визначається особливостями клавіатури і тачпаду.

          3. Специфікації

        Технічні характеристики, що описують марку процесора, місткість жорсткого диска, обсяг оперативної пам'яті і тип відеокарти, для багатьох не більш ніж набір букв і цифр. Але від них залежать можливості і ціна ноутбука. Більш інтенсивні завдання, такі як 3D ігри або редагування HD відео, вимагають більш дорогих компонентів.

           4. Процесор.

       «Бюджетні» ноутбуки зазвичай обладнані процесорами AMD E Series або Intel Pentium. Такі системи легко справляються з серфінгом в Мережі і комунікаціями, але серйозні обчислювальні або медійні завдання викликають у них труднощі. Продуктивність процесорів Intel Atom також залишає бажати кращого, але їхня перевага в низькому енергоспоживанні.

          Економні чіпи Core-M продуктивніше ніж Atom, але все ж поступаються процесорам старшої серії Core i3, i5, i7. Якщо продуктивність важлива для користувача, не варто купувати ноутбук з процесором нижче, ніж Core М (для тонких ультрабуків) або Core i3 (для всіх інших масових моделей). При готовністі витратити на покупку більше 500 доларів доцільно пошукати моделі на Core i5.

          Завзятим геймерам і вимогливим користувачам підійдуть системи на базі 4-ядерних Core i7.

          5. Оперативна пам'ять.

        Пам'ять називають мізками комп'ютера. Сьогодні навіть бюджетні моделі обладнуються ОЗУ об'ємом 4 Гб. Не варто навіть звертати увагу на менші цифри. Системи з пам'яттю 6-8 Гб значно успішніше справляються з багатозадачністю і продуктивними додатками.

          Геймерам і досвідченим користувачам варто пошукати моделі з ОЗУ 16 Гб.

          6. Жорсткий диск.

        Диски з частотою обертання 7200 оборотів в хвилину працюють швидше, ніж моделі з 5400 об / хв. 320 Гб - цілком достатній розмір диска, щоб вмістити на ньому, крім усього іншого, кілька ігор або фільмів. При цьому 500 або 750 Гб обійдуться набагато дорожче.
Флеш кеш.

       Ультрабуки нерідко поставляються з 8, 16, або 32 Гб флеш-пам'яті, що використовується для кешування та дозволяє підвищити продуктивність. Хоча флеш-пам'ять повільніше SSD накопичувачів, вона значно дешевше і бере на себе частину навантаження при обробці даних і завантаженні, звільняючи жорсткий диск для зберігання інформації.

         Твердотільні накопичувачі (SSD).

        Диски SSD все ще поступаються традиційним жорстким накопичувачам за обсягом та коштують дорожче останніх. Однак вони значно швидше і не мають рухомих частин, що знижує ймовірність відмов.

          7. Роздільна здатність дисплея

Разрешение экрана, разрешение дисплея, разрешение ноутбука

       Чим більше пікселів, тим реалістичніше може виглядати картинка. Більшість бюджетних ноутбуків підтримує роздільну здатність 1366х768 пікселів. Дисплеї 1600х900 або 1920х1080 (Full HD) демонструють більш чітке зображення, але при цьому останні приблизно на $ 150 дорожче звичайних екранів.

       Не варто також забувати, що чим вище дозвіл, тим більше ресурсів ноутбука витрачається на обробку зображення.

          8. Сенсорний екран.

        Для використовуваних в режимі планшета ноутбуків-трансформерів сенсорний екран необхідний. В інших випадках, ймовірно, можна обійтися і без нього, враховуючи, що його частка в загальній вартості машини приблизно $ 100-150.

          9. Графічний чіп.

       Інтегровані відеокарти, що використовують ту ж пам'ять, що і процесор, відмінно справляються з більшістю завдань, включаючи і багато ігор. Дискретні відеокарти з власною пам'яттю демонструють більш високу продуктивність. Їх вибирають для редагування відео і для іграшок, особливо вимогливих до ресурсів.

          10. Клавіатура і тачпад

         Самі приголомшливі потужності втрачають значну частину своєї привабливості, якщо клавіатура гримить і ковзає під пальцями, а тачпад працює ривками. Вибираючи ноутбук, доцільно перевірити на практиці, наскільки м'яко і легко працюють кнопки і клавіші, чи не схильний тачпад до мимовільних спрацьовувань від випадкових дотиків при введенні тексту.

          Вважається, що кращі клавіатури і сенсори пропонують користувачам Apple і Lenovo. Dell і HP трохи відстають від них, але також серед лідерів.

          11. Акумуляторна батарея

          Нікому не подобається бути прив'язаним до електричної розетки, навіть якщо вона постійно в межах досяжності. Час автономної роботи - параметр, на якому не варто економити. Для «домашніх» 15-дюймових ноутбуків мінімальний час роботи без підзарядки має становити хоча б 4 години. Якщо ж потрібна велика мобільність, варто шукати моделі, здатні протриматися 6-7 годин.

      Практичний час роботи без підзарядки залежить від багатьох факторів, наприклад, від яскравості екрану, завантаженості процесора і використання бездротових мереж. Тому не варто вірити на слово виробникам, які зазвичай вказують в характеристиках час автономної роботи в найбільш легких умовах. Реальне уявлення про «живучість» батареї можна отримати з незалежних оглядів.

          Успіхів у виборі ноутбука!