Відеокарту GeForce GTX 980 розігнали до 9 ГГц

          Найпотужніша відеокарта GeForce GTX 980, від компанії-виробника EVGA на основі процесора NVIDIA GM204, як виявилося, відмінно піддається розгону, в чому особисто переконався відомий у певних колах оверклокер KINGPIN. Він зумів домогтися стабільної роботи чіпа, розігнавши його більш ніж до 2ГГц.

GeForce GTX 980, видеокарта, графика, графический процессор

          Частота графічного процесора відеокарти GeForce GTX 980 після розгону склала 2201МГц, до того ж оверклокер покращив показники відеопам'яті, піднявши її частоту до 9000МГц. В даний час це абсолютний рекорд, який, до того ж, зафіксований офіційно. Розгону піддалася відеокарта GeForce GTX 980 з унікальною системою охолодження на основі випарних камер, що створена самим KINGPIN. Після того як комп'ютерний ентузіастзміг домогтися стабільної роботи адаптера на зазначених частотах, він запустив 3DMark FireStrike і протестував його продуктивність.

GeForce GTX 980, видеокарта, графика, графический процессор

          У тестовому ПК, крім карти, стояла материнка EVGA X99, 16Гб RAM DDR4 та процесор Intel Core i7-5960X, тактова частота якого складає 5,775ГГц. Результат в 3DMark FireStrike склав 20154бали, і це теж світовий рекорд для системи з однією відеокартою. Факт розгону нової відеокарти від NVIDIA до настільки високих частот говорить про те, що в нових чіпах даного виробника закладений воістину величезний потенціал, і справа залишилася за малим - реалізувати його таким чином, щоб не довелося навантажувати серійні відеокарти великогабаритними системами охолодження.