Слизький тип із Китаю

          Пристрої від Xiaomi б'ють рекорди продажів в Китаї, а сама компанія хоче виходити на нові для себе ринки. До редакції "Газети.Ru" потрапив планшет MiPad, який пекінський бренд представив, розширивши свою продуктову лінійку разом із збільшенням географії продажів.

          MiPad, планшет, китайский планшет

 

           Зовнішній вигляд і ергономіка

          Якщо Apple, коли-небудь вирішить випустити пластмасову версію Ipad міні, то ми вже зараз знаємо, як вона буде виглядати - як Xiaomi MiPad. Розміри, пропорції - все це в китайському планшеті зроблено з оглядкою на Apple,. Навіть матеріал корпусу - і той запозичений у iPhone 5с, це категорично слизький пластик. І якщо смартфону це не сильно заважає завдяки його розмірам, то у випадку з планшетом формфактор пристрою вже не дозволяє зручно його взяти. Пристрій доводиться міцно затискати, інакше він в буквальному сенсі норовить вислизнути.

       Особливо це посилюється формою корпусу і вагою: у планшета, на відміну від того ж Ipad міні, скрізь заокруглення і немає ні однієї грані, а сам гаджет важить 360 грамів. Все це призводить до того, що в руці планшет, що називається, "не лежить".

 

          Дисплей

          В той же час дисплей тут прекрасний. Це 7,9-дюймова IPS панель, яка має роздільну здатність 2048х1536 точок. Таку саму  роздільну здатність мають і Ipad Retina дисплеї. І точно таку ж щільність пікселів на дюйм - 326 точок на дюйм. Якість зображення і яскравість екрану на найвищому рівні, це один з кращих екранів, що коли-небудь встановлювався в планшети. Цілком можливо, що це той же модуль, що встановлюється в пристрої від Apple.

          Однак це те, що стосується якості картинки. З взаємодією справи йдуть трохи гірше через надмірну чутливість сенсорної панелі. Досить провести рукою над екраном, щоб він розпізнав торкання. У підсумку друкувати на планшеті дуже важко, бо постійно натискаються ті букви, які ви і не думали натискати.

        Через тоненьку рамку навколо корпуса не можна і набирати текст, якщо тримати планшет двома руками: торкання долонею також моментально розпізнається, хоча в інших планшетах такого немає.

         Чутливість дисплея виражається і в інших сценаріях використання. Наприклад, при прокручуванні списків планшет може перескочити в абсолютно інше місце через випадковий рух пальцем, яке інші пристрої і не помітили б.

          Залізо

         В якості апаратної платформи в Xiaomi вирішили використовувати саме потужне рішення з тих, що представлені: чіпсет NVIDIA Tegra K1 з тактовою частотою 2,2 МГц і відеоприскорювачем GeForce Кеплера зі 192 ядрами.

           У підсумку MiPad - одне з найпотужніших масових пристроїв на Android з усіх тих, що взагалі коли-небудь існували.

           Ігри? Будь-які і на максимальній графіці. Додатки? Немає жодного, яке зможе перевантажити планшет. Відео? Навіть 4K не змусить планшет "думати".

          До апаратної складової є тільки одне нарікання: справа в тому, що в планшеті немає не тільки SIM-карти, а й GPS. Позиціонування планшета в просторі може здійснюватися тільки через інформацію про точку Wi-Fi, тобто воно дуже умовне. Про навігацію можна забути.

          Інтерфейс

          В планшеті використовується перероблена версія Android під назвою MIUI. Якщо не вдаватися в подробиці - то це творча переробка IOS на базі "зеленого робота". Логіка інтерфейсу така ж, як в пристроях від Apple, навіть відсутня можливість додати звичні віджети в будь-якому зручному місці. Для них існує окремий робочий стіл, на якому вони розміщуються. При цьому всі сервіси Google (в тому числі і Play магазин, YouTube та) в планшеті відсутні, і їх можна встановити тільки через альтернативні магазини.

       Сам інтерфейс працює дуже плавно, хоча було б дивно, якби при такому залізі робочі столи горталися з пригальмовуванням.

       Однак є одна проблема, яку можна вирішити тільки методом втручання в програмну складову планшета - відсутність російської мови.

          В MiPad є тільки два варіанти - китайський і англійський. Деякі "сірі» продавці прямо в магазинах перепрошивали планшети на російську мову, однак після оновлення ПЗ він все одно видаляється з системи. На щастя, рідна клавіатура Android доступна завжди, і в ній російська мова є

          Камера

        Планшети не призначені для фотографування, і тому виробники рідко приділяють в своїх пристроях багато уваги камері. Xiaomi В про неї не можна сказати нічого особливого, це просто камера, яка робить непогані знімки як з задньої, так і з фронтальної панелі.

          Час роботи

         В планшет встановлюється акумулятор ємністю 6700 мАг. Незважаючи на потужну платформу, працює планшет досить довго. Навіть якщо весь день їм користуватися в режимі нон-стоп, то до кінця дня в ньому ще залишиться достатньо заряду для того, щоб трохи пограти або подивитися відео.

          Резюме

       Xiaomi MiPad міг би бути відмінним планшетом, якби не складався з великої кількості компромісів. Так він, красивий, але у нього кульгає ергономіка. Так, він потужний, але в ньому відсутній стандартний GPS / ГЛОНАСС (хоча він і не всім потрібний). Так, інтерфейс дійсно гарний і швидкий, але його потрібно "дороблювати» під себе. Так, дисплей приголомшливої ​​якості, але сенсор не дозволяє їм насолодитися.

         Втім, «сірі» продавці просять за нього не так вже й багато - в середньому близько 12 тис. руб., і за ці гроші можна змиритися з недоліками планшета.