Пристрої від Xiaomi б'ють рекорди продажів в Китаї, а сама компанія хоче виходити на нові для себе ринки. До редакції "Газети.Ru" потрапив планшет MiPad, який пекінський бренд представив, розширивши свою продуктову лінійку разом із збільшенням географії продажів.
Зовнішній вигляд і ергономіка
Якщо Apple, коли-небудь вирішить випустити пластмасову версію Ipad міні, то ми вже зараз знаємо, як вона буде виглядати - як Xiaomi MiPad. Розміри, пропорції - все це в китайському планшеті зроблено з оглядкою на Apple,. Навіть матеріал корпусу - і той запозичений у iPhone 5с, це категорично слизький пластик. І якщо смартфону це не сильно заважає завдяки його розмірам, то у випадку з планшетом формфактор пристрою вже не дозволяє зручно його взяти. Пристрій доводиться міцно затискати, інакше він в буквальному сенсі норовить вислизнути.
Особливо це посилюється формою корпусу і вагою: у планшета, на відміну від того ж Ipad міні, скрізь заокруглення і немає ні однієї грані, а сам гаджет важить 360 грамів. Все це призводить до того, що в руці планшет, що називається, "не лежить".
Дисплей
В той же час дисплей тут прекрасний. Це 7,9-дюймова IPS панель, яка має роздільну здатність 2048х1536 точок. Таку саму роздільну здатність мають і Ipad Retina дисплеї. І точно таку ж щільність пікселів на дюйм - 326 точок на дюйм. Якість зображення і яскравість екрану на найвищому рівні, це один з кращих екранів, що коли-небудь встановлювався в планшети. Цілком можливо, що це той же модуль, що встановлюється в пристрої від Apple.
Однак це те, що стосується якості картинки. З взаємодією справи йдуть трохи гірше через надмірну чутливість сенсорної панелі. Досить провести рукою над екраном, щоб він розпізнав торкання. У підсумку друкувати на планшеті дуже важко, бо постійно натискаються ті букви, які ви і не думали натискати.
Через тоненьку рамку навколо корпуса не можна і набирати текст, якщо тримати планшет двома руками: торкання долонею також моментально розпізнається, хоча в інших планшетах такого немає.
Чутливість дисплея виражається і в інших сценаріях використання. Наприклад, при прокручуванні списків планшет може перескочити в абсолютно інше місце через випадковий рух пальцем, яке інші пристрої і не помітили б.
Залізо
В якості апаратної платформи в Xiaomi вирішили використовувати саме потужне рішення з тих, що представлені: чіпсет NVIDIA Tegra K1 з тактовою частотою 2,2 МГц і відеоприскорювачем GeForce Кеплера зі 192 ядрами.
У підсумку MiPad - одне з найпотужніших масових пристроїв на Android з усіх тих, що взагалі коли-небудь існували.
Ігри? Будь-які і на максимальній графіці. Додатки? Немає жодного, яке зможе перевантажити планшет. Відео? Навіть 4K не змусить планшет "думати".
До апаратної складової є тільки одне нарікання: справа в тому, що в планшеті немає не тільки SIM-карти, а й GPS. Позиціонування планшета в просторі може здійснюватися тільки через інформацію про точку Wi-Fi, тобто воно дуже умовне. Про навігацію можна забути.
Інтерфейс
В планшеті використовується перероблена версія Android під назвою MIUI. Якщо не вдаватися в подробиці - то це творча переробка IOS на базі "зеленого робота". Логіка інтерфейсу така ж, як в пристроях від Apple, навіть відсутня можливість додати звичні віджети в будь-якому зручному місці. Для них існує окремий робочий стіл, на якому вони розміщуються. При цьому всі сервіси Google (в тому числі і Play магазин, YouTube та) в планшеті відсутні, і їх можна встановити тільки через альтернативні магазини.
Сам інтерфейс працює дуже плавно, хоча було б дивно, якби при такому залізі робочі столи горталися з пригальмовуванням.
Однак є одна проблема, яку можна вирішити тільки методом втручання в програмну складову планшета - відсутність російської мови.
В MiPad є тільки два варіанти - китайський і англійський. Деякі "сірі» продавці прямо в магазинах перепрошивали планшети на російську мову, однак після оновлення ПЗ він все одно видаляється з системи. На щастя, рідна клавіатура Android доступна завжди, і в ній російська мова є
Камера
Планшети не призначені для фотографування, і тому виробники рідко приділяють в своїх пристроях багато уваги камері. Xiaomi В про неї не можна сказати нічого особливого, це просто камера, яка робить непогані знімки як з задньої, так і з фронтальної панелі.
Час роботи
В планшет встановлюється акумулятор ємністю 6700 мАг. Незважаючи на потужну платформу, працює планшет досить довго. Навіть якщо весь день їм користуватися в режимі нон-стоп, то до кінця дня в ньому ще залишиться достатньо заряду для того, щоб трохи пограти або подивитися відео.
Резюме
Xiaomi MiPad міг би бути відмінним планшетом, якби не складався з великої кількості компромісів. Так він, красивий, але у нього кульгає ергономіка. Так, він потужний, але в ньому відсутній стандартний GPS / ГЛОНАСС (хоча він і не всім потрібний). Так, інтерфейс дійсно гарний і швидкий, але його потрібно "дороблювати» під себе. Так, дисплей приголомшливої якості, але сенсор не дозволяє їм насолодитися.
Втім, «сірі» продавці просять за нього не так вже й багато - в середньому близько 12 тис. руб., і за ці гроші можна змиритися з недоліками планшета.