Що купити замість Apple Watch

         Компанія Pebble з гордістю повідомила про те, що продала свій мільйонний «розумний» годинник. Однак, як показує практика, це все ж поки занадто дивовижний вид пристроїв і він ще не здобув великої популярності.

          Pebble, один з найуспішніших незалежних виробників «розумних» годинників, оголосила про те, що їй вдалося продати 1 млн своїх пристроїв обох версій - стандартних Pebble Watch і металевих Pebble Steel. Враховуючи, що всього пару років тому це був маленький стартап, який народився з сторінки на Kickstarter, таке число - відмінний показник для цієї компанії.  Але для індустрії мобільних пристроїв це крапля в Світовому океані.

Pebble Watch, смарт-часы, PebblePebble, Pebble Steel, смарт-часы, умные часы

       Сам годинник унікальний: крім того що він знаходяться під управлінням не сенсорного екрану, а механічних кнопок, це ще й годинник, в основі якого лежить eInk-дисплей. За рахунок цього пристрій працює близько тижня. У всякому разі, так запевняє виробник. Плюс це один з небагатьох носимих гаджетів, що призначені для використання з iPhone та iPad.

         З цієї причини варто очікувати нових «розумних» годинників від Apple - пристрої компанії з Купертіно завжди були каталізатором трендів. І, грунтуючись на цій негласній IT-аксіомі, можна припустити, що після виходу Apple Watch «розумні» годинники перестануть бути пристроєм для гіків, а стануть звичним гаджетом, яким всього за п'ять років стали планшети.

Apple Watch, Apple, iWatch, смарт-часы, умные часы

          Втім, поки люди не розуміють, для чого потрібні ці пристрої, і не бачать в них сенсу.

         У всякому разі, так заявив 51% респондентів в дослідженні порталу Business Insider, проведеному в жовтні 2014 року. При цьому в 2014 році, за даними все того ж Business Insider, ринок носимих пристроїв - крім годинників в нього входять і браслети - склав 33 млн пристроїв. І вихід Apple Watch, на думку аналітиків, тільки підштовхне його і збільшить на 40% разом.

      Але говорити про те, що Apple стане беззаперечним лідером цього ринку, не можна, хоч у компанії і є багатомільйонна армія відданих фанатів. Google від «розумних» годинників також не відступиться, адже недарма компанія вже представила операційну систему Android Wear, а виробники вже випустили велику кількість різноманітних пристроїв на цій платформі.

          Флагманом цієї платформи є круглі Motorola Moto 360, які можна вважати своєрідними Nexus в світі Android Wear.

Motorola Moto 360, часы Motorola, смарт-часы, умные часы

       Вони були розроблені в той час, коли Motorola належала Google, і покликані продемонструвати, як мають виглядати «розумні» годинники. У всякому разі, якими їх хочуть бачити в кампусі пошукового гіганта.

          Протягом деякого часу пристрій від Motorola був єдиним, що оснащувався круглим дисплеєм. Однак кілька місяців потому LG представила свій круглий годинник LG Watch R. Причому на відміну від Moto 360 корейські годинник отримав по-справжньому круглий дисплей діаметром 320 точок - американський годинник має невелику чорну смужку в нижній частині екрана і роздільну здатність 320 точок в ширину на 290 точок у висоту.

LG Watch R, часы LG, смарт-часы, умные часы

          Ще одні «офіціали» - це Sony Smartwatch 3, вже третє покоління годинників від японської корпорації, яка почала випускати такі пристрої ще в далекому 2012 році. Якщо ж вести відлік від носимих пристроїв Sony Ericsson, то це вже навіть четверте покоління.

Sony Smartwatch 3, часы Sony, смарт-часы, умные часы

       У 2014 році Sony позбулася власної платформи, також скориставшись більш перспективною Android Wear. Годинники, що отримали 1,6-дюймовий дисплей, існують у двох модифікаціях - вже продається версія в силіконовому корпусі-ремінці і представлена в січні версія в сталевому корпусі зі сталевим ремінцем.

          Поки що можна говорити, що «битва за зап'ястя» користувачів ще не розпочалася. Головне завдання виробників - переламати інертність ринку і переконати користувачів, що такий пристрій їм дійсно потрібно. Очікувати нових продуктів, які допоможуть виявити однозначних лідерів ринку, можна як мінімум в цьому році. Але стверджувати це однозначно не можна.