П'ять червивих яблук

          Компанія Apple у багатьох асоціюється з еталоном якості. Однак немає в світі жодної успішної компанії, у якої в історії не було б помилок. І так, згадаймо які ж були промахи в найбагатшої IT-компанії у світі.

Еволюція iPhone

Apple, iPhone, Стив Джобс, смартфон

          iPhone, що згинаються та погана iOS

         Останній промах Apple - це не найміцніші корпуса iPhone. І мова не про те, що вони б'ються, зрештою, розбити можна будь-який пристрій. Багато користувачів скаржаться, що їх новенькі iPhone 6 Plus гнуться, якщо покласти пристрій в задню кишеню і сісти. В інтернеті з'явилися навіть відео того, як люди згинають смартфон голими руками. Та ж Samsung не залишилася осторонь і випустила рекламу свого нового Galaxy Note 4, на якій iPhone поклоняється корейському апарату. Підпис на картинці дуже простий: «Прогнися перед гідним».

Apple, iPhone, Стив Джобс, смартфон

          Цікаво, що після згинання корпусу ніяких проблем зі смартфоном немає - він все так само продовжує працювати як ні в чому не бувало.

        Варто відзначити, що така ж проблема виникала і на iPhone 5 два роки тому, правда, тоді вона викликала набагато менший резонанс.

         Та й не варто дивуватися деформації предмета товщиною в 7 мм, якщо на нього сідає людина. Закони фізики ніхто не відміняв. З іншого боку, iPhone 6 можна погнути навіть голими руками, а це про щось та говорить.

          Ще одна помилка Apple - це випуск відверто сирого поновлення iOS 8. Так, у багатьох воно працювало відмінно, але все ж був дуже високий відсоток тих, у кого апарати після установки нової версії працювали дуже погано: зависали, дуже швидко розряджалися, а програми легко могли вилітати. Через п'ять днів Apple випустила оновлення 8.0.1, покликане виправити ці баги. Втім, стало тільки гірше: хоч колишні помилки і зникли, але з'явилися нові: на iPhone 6 перестали працювати Touch ID і стільниковий сигнал. Справа дійшла до того, що компанія відкликала нову версію системи і порадила відкотитися оновившимся до 8.0.

          Злом iCloud

         Про те, що в мережі з'явилися інтимні фото знаменитостей не писав хіюа що ледачий. Помилуватися на голих голлівудських зірок стало можливо через серйозні помилки в системі безпеки Apple. З'ясувалося, що отримати доступ до Apple ID дуже просто: всього-то потрібно було перебирати паролі в сервісі Find My iPhone, сервер не мав захисту від цього. А пароль від Apple ID - це ключ до всієї екосистемі компанії, в тому числі і до особистого сховища в iCloud. Таким чином, отримання доступу до особистих фото зірок виявилося справою техніки. Причому справою нескладною.

          Карти

          В iOS 6 Apple відмовилася від використання картографічного сервісу Google Maps, що став де-факто стандартним на Заході, на користь свого власного Apple Maps. Здорова взагалі-то ідея розбилася вщент об якість цих карт: пішохідні маршрути прокладалися по воді, топоніми всі переплутані, навігація працювала настільки погано, що в Австралії влада навіть рекомендувала не користуватися картами від Apple - воні виводили людей в пустелю.

          «Антенагейт»

        З виходом у 2010 році iPhone 4 компанія повністю переглянула дизайн своїх смартфонів, відмовившись від пластику на користь скла і алюмінію. Він і зіграв злий жарт: металева рамка навколо апарата була не просто елементом корпусу, вона служила антеною. І якщо взяти девайс в руку, антена могла замкнутися, через що сигнал повністю пропадав. За аналогією з Уотергейтським скандалом, який коштував Річарду Ніксону президентського крісла, цю ситуацію журналісти назвали «Антенагейт».

        Спочатку Apple намагалася не звертати уваги на цей промах і радила тим, хто стикається з цією проблемою, купити фірмові гумові бампери, по $ 20 за штуку.

       Однак коли хвиля скарг стала надто великою, в компанії визнали свій промах і почали роздавати бампери безкоштовно. Разом з цим було випущено програмне оновлення, що повинно було дозволити антені краще приймати сигнал. У наступному поколінні iPhone, 4S, ця проблема була вирішена витончено: алюмінієва антена стала розділена ще на два сегменти, і таким чином рука користувача вже не замикала її.

          Звільнення Стіва Джобса

         Всім відомий факт: Apple була створена особисто менеджером Стівом Джобсом і інженером Стівом Возняком. І Джобс стояв біля керма компанії майже до самої своєї смерті в 2011 році. Однак не всі пам'ятають, що в 1985 році харизматичний засновник корпорації був зі свого дітища звільнений. Таке рішення ухвалила рада директорів, очолювана тоді екс-главою Pepsi Джоном Скаллі, після того як Джобс прийняв рішення влаштувати в верхах компанії переворот і повністю захопити владу в свої руки.

         Спочатку це допомогло Apple та її результати пішли вгору, однак ненадовго: незабаром корпорація стала випускати все менш і менш вдалі в комерційному плані продукти, і до 1997 року її збитки склали $ 1,86 млрд. Допомогло лише повернення Джобса на свій пост. Сам Скаллі був змушений покинути Apple за кілька років до цього.

         Джобс весь цей час дарма часу не втрачав. Він особисто називав звільнення одним з кращих подій у своєму житті. Після того як його «попросили», Джобс заснував компанію NeXT, яка згодом була «влита» в нинішню Apple. По суті, сучасні комп'ютери Mac ближче саме до NeXT, ніж до Apple 1980-1990 років. Також Джобс створив на базі студії спецефектів Джорджа Лукаса всесвітньо відому мультиплікаційну студію Pixar. Так що за «Корпорацію Монстрів» та «Історію іграшок» можна сміливо дякувати саме йому.