Огляд навушників Аftershokz Bluez 2

         Виявляється, навушники не обов'язково надягати на вуха: Aftershokz Bluez 2 торкаються вух лише зверху, не закриваючи їх. Подивимося, на що годяться незвичайні навушники з кістковою провідністю, оцінимо, як вони звучать, і розповімо про всі їх плюси та мінуси.

Аftershokz, Bluez 2, Аftershokz Bluez, наушники, беспрводные наушники

       У січні 2012 року Аftershokz представила свої перші навушники, що передають звук через кістки черепа. Звучить чудово, не чи правда? Тоді це викликало ті ж почуття, що і Oculus роком пізніше: навіщо - не зрозуміло, але спробувати хочеться. Експеримент з перенесення досить старої військової технології на споживчий ринок не сказати, що провалився, але і революцію в галузі не справив - в магазинах можна знайти з десяток різних навушників від Aftershokz, але ви про них навряд чи чули. Чи означає це, що вони нікуди не годяться - або ж справа в поганому маркетингу? Сьогодні ми в цьому питанні розберемося та познайомимося з новим продуктом Aftershokz - навушниками BLUEZ 2.

         Існує категорія пристроїв, напевно всім знайома, - вони створені задля демонстрації технології або якоїсь фішки ПЗ. З їх допомогою виробники побільше вгадують попит, а ті, що подрібніше, намагаються голосно заявити про себе. Перші навушники Aftershokz були саме таким пристроєм, і користувачі з розумінням поставилися до різного роду недоробок, кажучи: «Не все гладко, але воно й зрозуміло, у компанії поки мало досвіду». Так воно, загалом і було. І тим не менше AfterShokZ примудрилися знайти своє місце на ринку, випустити кілька поколінь пристроїв і отримати схвалення західної преси.

Аftershokz, Bluez 2, Аftershokz Bluez, наушники, беспрводные наушникиАftershokz, Bluez 2, Аftershokz Bluez, наушники, беспрводные наушники

         BLUEZ 2 відрізняються від перших BLUEZ насамперед розмірами. Навушники (технічно це не навушники, ясна річ, - накістники або начерепники якісь) стали більше, а дизайн позбувся плавності майже повністю. Пластиковий обруч став більшим та міцнішим, а кнопки, частина з яких у старої моделі розташовувалася позаду, нарешті переїхала до правого динаміку. В іншому це все той же трохи дивний пристрій, що нагадує щось із «Стартрек». BLUEZ 2 продається в трьох кольорах: чорному, неоновому (те ж саме, що чорний, але з зеленими вставками зсередини) і червоному

        Сама Aftershokz вважає ці навушники спортивно орієнтованим пристроєм - люди на рекламних фото в них в основному бігають. Пробіжимося і ми, а заодно розповімо про них все, що вийде дізнатися.

          Навушники, на щастя, заряджені, і тому нічого не заважає надіти їх. Форма обруча - справа індивідуальна, але як з'ясувалося підходить далеко не всім, а саме, людям з маленькою головою пристрій буде завеликий - обруч, чіпляється ще й за вуха, з'їжджає, хоча сам пристрій важить трохи - всього 41 грам.

       Через особливий спосіб відтворення навушники вимагають контакту зі шкірою там, де кістка знаходиться до поверхні найближче. На обличчі це лоб, підборіддя і вилиці, частина поверхні яких використовує Blu ez. Справедливості заради варто сказати, що частина ця наближена до вушної раковини, і тому відчуття «магії» від прослуховування музики через кістки не виникає: якщо посунути динаміки до вух, чутно буде набагато краще.

Аftershokz, Bluez 2, Аftershokz Bluez, наушники, беспрводные наушники

        У середньо- і великоголових, проблем з тим, щоб надіти Bluez 2, немає, так що включаємо музику - і побігли. Всередині навушників два динаміка, діапазон відтворюваних частот: 20 Гц - 20 кГц, чутливість - 100 ± 3дБ. Крім того на кінцях обідка розташовані два мікрофони, їх чутливість - 40 ± 3дБ. Решта заліза заховано справа. Навушники безпровідні, зі смартфоном з'єднуються по Bluetooth 3.0. Смартфон при пробіжці бовтається в кишені, і управляти треками куди легше з допомогою кнопок на Bluze ... було б, якби ми: а) не бігли і б) сигнали, що передаються на телефон, спрацьовували б з першого разу. Переключити пісню не так-то просто, зате кнопка відповіді на виклик спрацьовує як годинник. Можливо, справа в смартфоні, але з іншими Bluetooth-навушниками таких проблем не виникало ніколи.

        На якість мікрофонів скаржитися не доводиться: співрозмовника навіть при сильному вітрі чути добре. Що ж стосується динаміків - ситуація двояка. З одного боку, всі, хто надягає Bluez перший раз, дивуються глибоким басам. Череп ніби вібрує разом з низькими, доставляючи майже непристойне задоволення. З іншого - ті ж баси, перемішуючись з верхами, чути всім оточуючим. Звукоізоляція тут не те що погана ... її просто немає, як, втім, не було і у першої моделі Bluez. Звичайно, звук на максимум можна і не викручувати, але тоді навколишні звуки чутно краще, ніж музику. Та й максимум тут, чесно кажучи, не такий вже і гучний. До речі, обіцянки виробника, що ви будете чути все, що відбувається навколо, не зовсім вірні. Звичайно, вушні канали не закриті, але музика все одно заглушає навколишній світ, по-іншому і бути не може. Хоча, звичайно, шанс почути сигналячу ззаду машину до того, як вона зустрінеться з вами своїм бампером, вище, ніж із звичайними навушниками.

        Зате місцева батарея тримає навіть більше обіцяного: 6 годин безперервного відтворення для Bluez 2 - не межа, і за 40 хвилин бігу по парку на 50% -й гучності пристрій втратило всього 8% заряду. І це на Bluetooth 3.0.

Аftershokz, Bluez 2, Аftershokz Bluez, наушники, беспрводные наушникиАftershokz, Bluez 2, Аftershokz Bluez, наушники, беспрводные наушники

        Після пробіжки необхідний душ, перед яким Bluez 2 краще зняти - захистом від проникнення вологи пристрій не володіє.

        У висновку зазвичай резюмують сказане вище і радять, чи купувати розглянутий апарат. Тут не буде ні того ні іншого. Давайте після пробіжки і душа трохи відпочинемо, сядемо на крісло і подивимося в навушниках фільм. Звук приємний і чистий. Скоро прийдуть гості, які напевно запитають: «А що це в тебе на голові?», «Так, якісь дивні. А як вони працюють? »,« Що, прямо через череп? А це не небезпечно? »- І так далі. Ось для цього Bluez 2 і потрібні. Описати відчуття від них куди простіше, ніж думалося спочатку. Ефекту несподіванки, чарівності і гиків в них більше, ніж користі. Це так, але не для всіх.

       Справа в тому, що технологія передачі звуку через кістки дуже потрібна слабочуючим людям. Тим, у кого пошкоджені барабанні перетинки, ці навушники будуть транслювати звук безпосередньо в середнє вухо, позбавляючи їх від потреби викручувати звук в навушниках на повну. Звичайно, є спеціальні пристрої для таких людей, але давайте чесно: виглядають вони гірше нікуди, а стоять ті ж 5500, може, навіть більше. Напевно є ще ситуації, специфічні і незвичайні, в яких Aftershokz Bluez 2 знадобляться - і для когось це буде дуже і дуже корисний пристрій.

      У всіх інших випадках Bluez 2 працюють на ваш імідж. Виглядають цікаво, дозволяють відчути нові емоції, заважають, якщо носите окуляри. У них є багато різних технологій з англійськими назвами, які підлаштовують баси, зменшують витік звуку, деталізують його і не зрозуміло, чи працюють взагалі. Але найдивніше, це чому Aftershokz так наполягає на спортивній складовій? З акселерометром все зрозуміло, але датчик серцебиття, наприклад, припав би до місця.

        І ще дещо. Зараз ринок навушників забитий або затичками, або моніторами. Звичайних, накладних навушників все менше, і людям, які до них звикли, все складніше знайти щось цікаве. Якщо ви до них відноситеся - зверніть увагу на Bluez 2: вас вони точно не розчарують.