Обираємо девайс: 2 простых правила

ПК, ноутбук, планшет, смартфон, девайс, гаджет

          В мережі регулярно з'являються  поради та статті-рекомендації, які нібито повинні допомогти читачеві зробити правильний вибір щодо придбання нового гаджету. Та більшість цих статтей, схожі за своєю безглуздістю. Типу «Вам подобається Apple? Купіть Apple! Подобається Samsung? Купіть його! ».

          Туманні поради щодо вибору «планшету для роботи», «ПК для навчання» та інші подібні пусті фрази нічим вам не допоможуть. Давно відомо, що будь-яку техніку варто вибирати керуючись трьома основними правилами. Приблизно з 2012р вибирати електронний пристрій варто тільки лиш за двома головними критеріями.

1 - бюджет. Скільки грошей вам не шкода для покупки? 1000, 3000, 30000грн? Варто всього лиш уявити, що ця техніка через декулька місяців безнадійно зламається. Чи готові ви в такому випадку пожертвувати н-ою сумою? Ні? Чудово, значить не купуйте взагалі нічого.

2 - хоч і суб'єктивний, проте вірний критерій. Купуйте те, що приглянулось по дизайну. Не варто зациклюватися на кількості ядер, Мп, Гб і т.д. Навіть найпотужніші гаджети час від часу глючать, що дратує набагато більше, ніж довго “думаючий” але дешевший аналог. Дизайн пристрою дуже важливий, будьте впевнені. Якби не стильна,  яскрава збірка деяких смартфонів, то більшість користувачів повикидали б свої модні гаджети.

          Не зациклюйтеся на брендах. Це вже не актуальний критерій. Іміджеві флагмани Lenovo та Samsung так само виходять з ладу, як дешевенькі Zoppo та Texet. В Китаї смартфон Xiaomi по кіькості проданих одиниць перевершив Samsung. Тож, навіщо платити більше за слівце Sony або симпатичне «яблучко» на спинці пристрою, якщо майже вся “начинка” однакова?

         Плануєте придбати смартфон з якісною камерою? Вас чекає розчарувати. На сьогоднішній день всі представлені на ринкі смартфони фотографують з однаковою якістю ... піксельного мила. Ця істина буде вас переслідувати незалежно від того використовуєте ви планшет GoClever Terra 70 з 2Мп чи смартфон з претензією на камеру Nokia 1020 , що має  41Мп. Так само виглядає ситуація з флагманами від компаній LG, Samsung, Sony  та Apple.

          Бажаєте отримати якісні знімки? Єдино вірний вихід для вас — придбання дзеркального фотоапарату. Якщо ж ви, любитель без претензій на спеціаліста і якість фото для вас не принципова - купуйте найдешевший смартфон.

          Люблячі батьки повинні розуміти, що комп'ютерні пристрої ніколи не розроблялися для навчання. ПК, ноутбуки та планшети в 90% випадків використовуються для виходу в мережу, щоб пограти в ігри, перегляду порно-роликів і т.д., тобто для марного витрати часу. І все! І навіть найпотужніший у світі процесор з крутою відеокартою не навчить ваше дитя українській мові, матиматиці та фізиці. Варто тільки поглянути на коментарі залишені підлітками в соц. Мережах, щоб оцінити кількість помилок на квадратний піксель). Отже, варто поцікавитися у чада навіщо насправді йому потрібен той чи інший пристрій.

         Потрібно запам'ятати основне правило: якісний, потужний настільний комп'ютер в Україні буде коштувати не менше 600дол., і це не враховуючи вартості монітора. Не варто купувати в магазинах готові (зібрані) ПК, бажано самостійно його зібрати або звенутися до спеціаліста за порадами.

          Якщо ноутбук вам потрібен для роботи, то основним критерієм має бути ємність акумулятора. Якщо говорити про розмір екрану, то отимальною вважається діагональ 13-14". Хоча в найдешевших ноутбуках 15,6".

         Якщо ви не обмежені в коштах, то купуйте витончений але потужний ультрабук на 13,3", обмежені – купуйте дешевенький варіант з діагоналлю 15,6" але з максимально ємністю батареї. 

          Отже, правильний підхід складається з 2-х правил:

1. Визначаємося з бюджетом для придбання пристрою враховуючи ймовірність втрати або поломки девайса з подальшими витратами на ремонт (гарантійні сервіси дуже прискіпливі), якщо він можливий, на протязі, приміром, 6 місяців;

2. Обираємо модель з найсимпатичнішим дизайном.

           О так! Існіє ще й третій критерій! Задайтеся питанням: «Навіщо насправді мені потрібен пристрій та наскільки ця покупка покращить життя. Якщо чіткої відповіді в думках не з'явиться, то краще відкласти покупку. Варто зазначити, що ці три правила чудово працюють  і в інших випадках, будь-то покупка автомобілями, житла, пошук другої половинки  чи   вибір спеціальності.