Mitsubishi Chem і 3M перетворять будь-яке вікно в сонячну електростанцію

Mitsubishi Chem и 3M, Mitsubishi, солнечная батарея

          Видобуток електроенергії з поновлюваних джерел сприймається фахівцями неоднозначно. Занадто дорого обходиться кожен кіловат електрики, отриманий за допомогою вітру, хвилі, тепла Землі або випромінювання Сонця. Але хто на цій планеті слухає фахівців? «Зелена енергія» - це досить красива упаковка, щоб забути про ціну питання. Людство в черговий раз поводиться як дитя мале: «Хочу, і все!». Хочеш? Отримуй!: компанії Mitsubishi Chem і 3M представили сонячні панелі з ККД 3%. Це значно менше, ніж у сучасних «середньостатистичних» сонячних панелей, у яких ККД становить приблизно 10%. Однак у розробки Mitsubishi Chem і 3M є істотний плюс: вони мають високий ступінь прозорості і можуть наноситися на звичайні шибки.

Mitsubishi Chem и 3M, Mitsubishi, солнечная батарея

             Масове виробництво і поставки сонячних панелей товщиною 0,1-0,2 мікрона партнери почнуть протягом цього року. Виробництво і продаж панелей буде здійснюватися в Японії, а на наступному етапі - в усьому світі. Прозора сонячна панель встановлюється зовні на будь шибку і не вимагає спеціального допоміжного обладнання або додаткової площі. У сонячну електростанцію можна буде перетворити будь-яке вікно будинку або офісу.

         Варто сказати, що в Японії прийнято нові правила при будівництві будівель під офіси. Правилами регламентується рівень викиду в атмосферу парникових газів в процесі експлуатації службових приміщень. Отже, категорично вітається все, що допомагає заощадити електрику. Сонячні панелі не тільки економлять на постачання електроенергії через звичайну електророзподільну мережу, а й також знижують тепловий та світловий потік в приміщення через вікна, а це економія на роботі кондиціонерів, що дасть ще до 20% економії.

Mitsubishi Chem и 3M, Mitsubishi, солнечная батарея

         Компанії Mitsubishi Chem і 3M утримують приблизно 20% світового ринку сонячних панелей з органічних матеріалів. Якщо тема генеруючих електрику вікон буде сприйнята забудовниками та проектувальниками на ура, то витрати партнерів з розробки нового виду панелей будуть заповнені з повна. Поки вартість прозорих сонячних панелей приблизно в два-три рази дорожче звичайних. Знизити вартість може допомогти лише нарощування обсягів і конкуренція.