iPhone 6. Тепер їх два

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфоны

          Під час презентації, Тім Кук, генеральний директор Apple, вийшовши на сцену відразу взяв «бика за роги» і почав з анонса iPhone 6, хоча на минулих презентаціях першим ділом він розповідав про успіхи компанії. Та надто вже iPhone важливий продукт, на якому побудовано сьогоднішнє благополуччя американського виробника. До того ж настав момент повного оновлення та вдосконалення продукту. 2014 для компанії став вирішальним. Apple відмовилася від зручних смартфонів з маленьким дисплеєм та приєдналася до всесвітнього руху любителів велетнів. Відтепер компанія має в асортименті два новеньких флагмани - iPhone 6 на 4,7" та iPhone 6 Plus з діагоналлю 5,5". 

          Новий стильний корпус та ультрасучасний дисплей

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          iPhone 6 Plus на 0,05см тонкіший від попередника, а iPhone 6 ще більш витончений. Кнопки регулювання гучності відтепер втоплені всередину корпусу.

       Матеріали традиційні - алюміній та скло. Упс ... поки ніякого сапфіра, хоча скло застосовується і вельми незвичайне. По-перше, воно зігнуто по краях, роблячи форму смартфона монолітною з плавно округленими гранями не тільки з боку спинки, але і передньої панелі теж:

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

        По-друге, застосовується інноваційний тип скла, що виготовляється за технологією «посилення іонами». Ходили чутки про те, що воно не розбивається. Що ж, подивимося чи дійсно це так, коли гаджет потрапить у продаж.

        Екрани флагманів мають діагональ в 4,7" та 5,5", що виготовлені на базі останнього покоління матриць IPS зі 100% дводоменними пікселями та захватом колірного простору sRGB.  Та хоч компанія-виробник і дала дисплеям назву Retina HD, насправді настільки гучної назви заслуговує скоріше останній з роздільною здатністю 1920х1080пк та щільністю в 401ppi. У 4,7" екрану ця здатність нижче та сягає 1334х750пк, щільність - 326ppi.

          Могутній процесор та GPU

      Новий процесор, що є «серденьком» нових айфронів, має назву Apple A8 та являється набагато швидшим, енергоефективнішим та й кращим за всіма іншими параметрами.

       Нова однокристальна система показала в 50 разів кращі результати по продуктивності за обчислювальними можливостями, в порівнянні з процесором, що використовувався в першому iPhone, та в 84 рази швидше по графічній частині.

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфонApple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          Також, якщо порівнювати чіп Apple A8 з А7, що встановлений в зразках пристроїв iOS 2013 року, то перший за обчислювальною потужністю перевищує показники на 20%, а по енергоефективності - до 50%. Графічний чіп в однокристальній системі на 50% працює швидше, по відношенню до A7. Додайте сюди ще й низькорівневий API Metal для отримання прямого доступу до GPU і можна собі уявити, якого рівня ігри отримають користувачі.

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          Ще раз про автономність:

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

         Домогтися настільки вражаючих результатів вдалося не тільки завдяки хитрим API і ефективній схемі процесора, але також за допомогою більш тонкого техпроцесу виробництва чіпа, що становить 20 нм. До речі, в процесорі з A8 2 млрд транзисторів, в той час як в А7 трохи більше мільярда. Новий чіп менше гріється, а значить він не знижує свою продуктивність при виконанні складних завдань, що частенько спостерігалося в iPhone 5s.

         До речі новий ігровий API Metal підтримали десятки розробників, так що недоліків в крутих іграх бути не повинно:

        Розповідаючи про A8, необхідно згадати і про співпроцесор M8, який стежить за всіма датчиками смартфона, щоб потім передавати дані в додатки для занять спортом та здорового способу життя. Це вже друге покоління такого роду чіпів і воно працює краще і ефективніше.

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          M8 слідкує за показниками барометра, гіроскопа, акселерометра та компаса.

          Зв'язок

        В свій час iPhone 5s виділявся універсальним модемом, що має підтримку CDMA HSPA та LTE. Радіочастина в iPhone 6 стала ще крутіше.

         Сьогодні LTE-модуль має підтримку двадцять частот та може працювати з мережами 200 операторів 4G в світі. Також, була використовується VoLTE-технологія, що являє собою високоякісну передачу голосу через LTE-мережу.

        Отримав приємні зміни і Wi-Fi-модуль, тепер він може підтримувати IEEE 802.11ac, зо в 3 рази швидше ніж в попередникові iPhone 5s.

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфонApple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          Чари фото та відео

          Нові девайси обладнані модулем на 8мп та новеньким сенсором, що має великого розміру пікселі в 1,5 мк, також має місце об'єктив, оснащений діафрагмою ƒ/2.2.

      Про особливі пікселі в сенсорі, які Apple називає Focus Pixels. Насправді це інтегрована система фазового фокусування, яка вперше застосована в смартфоні, а до того її можна було спостерігати тільки в дзеркальних камерах і дорогих беззеркалках останнього покоління.

           Фотознімки, зроблені за допомогою iPhone 6

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          Спалах на двох світло діодах True Tone віднині вмонтований в круглий єдиний модуль.

         Також був вдосконалений IPS-процесор для обробки фото. Покращена якість підсумкових фото, зроблених при слабкому освітленні, було зроблено упор на поліпшення системи цифрової стабілізації в iPhone 6. У велетні 6 Plus вмонтовано фотомодуль, що має оптичну систему.

       Серед інших фішок ISP зверніть увагу на поліпшену систему визначення осіб в кадрі, включаючи ті, що на задньому фоні. До того ж він розпізнає зображення в серійній зйомці і пропонує на вибір кращі - де народ не мружиться, не закриває очі і посміхається..

          Поліпшені можливості відео радують не менше. З'явився вибір зйомки в дозволі 1080 p при 30 або при 60 кадрах на 1 сек. Система стабілізації зображення під час відеозапису теж стала ефективніше.

        Камера iSight також стала кращою та отримала ряд вдосконалень від нового ISP. Модуль оснащений новеньким сенсором на 1,2 Мп з апертурою f / 2.2 та великими пікселями, завдяки чому він може вловлювати до 81% світла більше, тобто фото в умовах слабкого освітлення будуть кращими.

          Інші фішки та шкіряне питання

        Дочекалися, нарешті розробники в новеньких моделях iPhone вмонтували NFC-модуль. Як і передбачалось, в першу чергу він розрахований на Pay, систему платежів від компанії Apple.

          Збільшився й об'єм флеш-пам'яті до 16, 64 та 128Гб. Моделі на 32Гб не існує.

        iPhone 4s компанія успішно поховала, залишивши в модельному ряді iPhone 5c і iPhone 5s. Перший за умови укладення контракту буде пропонуватися в США безкоштовно, другий - за $ 99.

          Традиційно Apple анонсувала і нові чохольчики типу «накладки»: силіконові та шкіряні.

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон. чехлы для iPhoneApple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон, чехлы на iPhone

          Працюють смартфони на базі iOS 8, що стане загальнодоступною з 17 вересня поточного року.

        Габарити iPhone 6 та 6 Plus сягають 138,1х67,0х6,9мм та 158,1х77,8х7,1мм, вага – 129 та 172г. Перші продажі новинок стартують одночасно 19 вересня цього року в країнах:

Apple, iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Pay, смартфон

          Що стосується ціни, то мінімальна вартість iPhone 6 в Україні складатиме 15 999грн.