iMac з дисплеєм Retina 5K

Apple, iMac, Retina 5K

          Зовні новий моноблок нічим не відрізняється від вже існуючих моделей. Але це тільки до тих пір, поки ви не побачите його чудовий, карколомний дисплей. В Apple назвали його Retina 5K.

          Відповідно, дозвіл дисплея складає 5120х2880пк при діагоналі в 27". Філ Шиллер під час презентації наголосив, що це найвища роздільна здатність дисплея в світі на даний момент, з ним важко не погодитися. Дисплей нового iMac складається з 14,7млн пк.

Apple, iMac, Retina 5K

          Настільки вражаючих змін якості дисплея вдалося домогтися без збільшення товщини корпусу iMac. Вона як раніше складає всього 5мм біля краю корпусу та розширюється до середини. Дизайн моноблока взагалі залишився без змін, хоча важко дорікнути Apple за це, адже він практично ідеальний.

          Щоб реалізувати Retina 5K в 27" iMac Apple використовувала ряд нових цікавих технологій. По-перше, це чіп Timing Controller, який відповідає за відображення картинки. По-друге, це Organic Passivation, що забезпечує чистоту сигналу та кращу якість картинки. Крім того, дана технологія знижує споживання енергії дисплеєм на 30%. Також в iMac з дисплеєм Retina застосована Oxide TFT-технологія, що перекочувала в моноблок з iPad. Зробити зображення ще краще покликані Photo Alignment та Compensation Film-технології.

Apple, iMac, Retina 5K

          Головне питання, яке мучить всіх та кожного після анонса iMac з дисплеєм Retina 5K це залізо, яке Apple використовувала, щоб забезпечити гідну продуктивність комп'ютера з подібним екраном.

          iMac з дисплеєм Retina 5K оснащується процесорами Intel покоління Haswell. У мінімальній конфігурації це буде Core i5 на 4 ядра з частотою 3,5ГГц Turbo Boost до 3,9ГГц. Топова модель процесора для даної моделі моноблока це Core i7 на 4 ядра з частотою 4ГГц Turbo Boost до 4,4ГГц. Новий iMac оснащується 8Гб оперативної пам'яті, яку можна розширити до 16Гб або 32Гб. Також в базовій комплектації виявився Fusion Drive на 1Тб, який можна розширити до 3Тб. Доступні накопичувачі SSD об'ємом 256Гб, 512Гб 1Тб.

          Все це ми бачили раніше, але що з графікою? Apple дійсно використала рішення AMD в новому iMac. На вибір доступні графічні процесори AMD Radeon R9 M290X з 2Гб пам'яті GDDR5 та AMD Radeon R9 M295X з 4Гб GDDR5. За продуктивність моноблока в звичайних завданнях можна не турбуватися. Впорається він з більшістю ігор.

         Набір портів,  камера FaceTime HD все це залишилося без змін разом з дизайном комп'ютера. Покупка 27" дисплея з роздільною здатністю 4К обійдеться приблизно в 3 тис дол. Тому Apple встановила на iMac з дисплеєм Retina 5K куди більш цікаву ціну всього 2499дол за стандартну конфігурацію, яку можна серйозно поліпшити за додаткову плату. Максимальна конфігурація апаратної складової iMac обійдеться покупцям в 4399дол.